• info@bedokhtins.ir
  • 011-42216086-7

TOEFL

دوره آمادگی آزمون TOEFL

Test of English as a Foreign Language

1. امتحان TOEFL چیست و به چه منظور برگزار می شود؟

هدف از برگزاری امتحان TOEFL سنجش سطح زبان انگلیسی در مهارتهای Listening، Reading، Writing و Speaking میباشد. این آزمون از سال 1963 از سوی اکثر دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و مراکز کاریابی برای تحصیلکردگان دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است. در کشورهای انگلیسی زبان برای پذیرش دانشجویان، گذراندن دوره تافل و موفقیت در این امتحان به عنوان یک پیش شرط اصلی می باشد.

2. آزمون TOEFL به چه صورت برگزار می شود؟:

  • آزمون تافل به سه شکل برگزار میشود:
  • PBT (Paper Based TOEFL)
  • CBT (Computer Based TOEFL)
  • iBT (Internet Based TOEFL)

البته در حال حاضر آزمون iBT در سراسر دنیا جایگزین آزمون CBT شده است و این آزمون در هیچ مرکزی برگزار نمیشود.

" PBT "

3. آزمون PBT چیست و کسب چه نمره ای در این آزمون قابل قبول می باشد؟

این آزمون شامل چهار بخش Listening ، Structure ، Reading و Writing میباشد. امتیاز این امتحان از 310 تا 677 به جمع نمره 3 بخش آن مربوط شده و نمره بخش نوشتاری جدا محاسبه میشود. برای اکثر دانشگاهها حداقل نمره 550 مورد پذیرش میباشد ولی افرادی که در دانشگاههای سطح بالا اقدام به اخذ پذیرش کرده اند نمره بالای 600 مورد نیاز میباشد.

" iBT "

4. آزمون iBT چیست ودر چه مواردی با PBT متفاوت می باشد ؟

تفاوت عمده آزمون iBT با دو نوع دیگر تافل افزوده شدن بخش Speaking و حذف Structure از آن است. شیوه سنجش در این آزمون واقعی تر است و هر4 مهارت زبان در آن مورد آزمایش قرار می گیرد. این آزمون از 4 بخش 30 نمره ای تشکیل شده است و تقریبا 4 ساعت طول میکشد.نمره این امتحان از 120 می باشد و نمره بالای 100 در این امتحان واقعا نمره خوبی خواهد بود.

6. این آزمون در چه مراکزی برگزار میگردد؟

این دو آزمون توسط مرکز آزمون ETS طراحی و برگزار میشود. در ایران، سازمان سنجش آموزش کشور یکی از چند مرکز مجاز در برگزاری TOEFL می باشد. اعتبار این امتحان به مدت 2 سال میباشد. در ایران آزمونهای MCHE ( آزمون زبان ورودی دکترا) و TOLIMO که از طرف سازمان سنجش برگزار میشوند برگرفته از امتحان تافل میباشند و موفقیت در امتحان تافل، گذراندن این امتحانات را آسانتر مینماید.

" شرایط شرکت در دوره های TOEFL موسسه کیش ایر "

آزمون تافل - TOEFL


بيش از 7000 دانشکده و دانشگاه و سازمان های معتبر در بيش از 130 کشور دنيا، آزمون تافل (TOEFL) را به رسميت می­شناسند.
آزمون TOEFL iBT  چگونگی انجام چهار مهارت زبانی و استفاده اين چهار مهارت را در کنار هم در محيط های آموزشی و کلاس های دانشگاهی ارزيابی می کند.

زبان آموزان می توانند جهت موفقیت در آزمون تافل، پس از تعیین سطح در کلاس های آمادگی آزمون تافل (TOEFL) کانون زبان دنیای نوین شرکت نمایند.

بخشهاي مختلف تافل (iBT)

بخش درک مطلب (Reading) بخش درک مطلب در تافل iBT خيلي با نسخه کامپيوتري آن (CBT) تفاوت ندارد. اين بخش از سه متن آکادميک تشکيل شده است که به دنبال هر کدام چندين پرسش مطرح مي‌شود. دو ويژگي اضافه شده به بخش درک مطلب (Reading)، يکي فهرست لغات و ديگري يک گزينه تجديد نظر (review option) مي‌باشد. «فهرست لغات» به شما اين امکان را مي‌دهد که معني کلمات کليدي موجود در متن را بيابيد و با «گزينه تجديد نظر» مي‌توانيد برگرديد و در پاسخهايتان تجديد نظر کنيد.

بخش شنيداري (Listening)

بخش شنيداري آزمون تافل توانايي شما را در درک مکالمات انگليسي، آنگونه که در آمريکاي شمالي صحبت مي‌شود، ارزيابي مي‌کند. اين بخش از دو مکالمه و چهار سخنراني درسي همراه با پرسشهاي متعدد تشکيل يافته است.

بخش نوشتاري (Writing)

اين بخش از آزمون، توانايي شما را در به کار گيري «نوشتن» جهت برقراري ارتباط در يک محيط دانشگاهي مورد سنجش قرار مي‌دهد. اين بخش خود به دو قسمت تقسيم مي‌شود: يک قسمت تلفيقي (integrated) و يک قسمت مستقل (independent) که تايپ کردن هم براي هر دو قسمت ضروري است.

بخش گفتاري (Speaking)

بخش گفتاري آزمون تافل داراي قسمتهاي زير است:

دو تکليف (task) مستقل (independent) درباره موضوعات معمولي و آزاد.

دو تکليف (task) تلفيقي (integrated) بر اساس خواندن و شنيدن.

دو تکليف (task) تلفيقي بر اساس شنيدن يک سخنراني يا گفتگوي کوتاه.