• info@bedokhtins.ir
  • 011-42216086-7

مدارک زبان مورد نیاز کانادا

در مورد مدرک زبان برای مهاجرت از طریق نیروی متخصص کانادا بیشتر بدانید:

 توجه کنید که چه برای مهاجرت سرمایه گذاری و چه مهاجرت تخصصی یا نیروی کار (skilled migrants) و چه مهاجرت کارآفرینی به کانادا، از متقاضیان اصلی (principal applicant) درخواست می شود تا علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز جهت اپلای در فرآیند رقابتی مهاجرتی و رعایت امتیازهای مورد نظر، مدرک زبان ارائه کنند. بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، حتی اگر بالاترین نمره مورد نیاز برای مهاجرت را در اختیار داشته باشید، پرونده شما بررسی نخواهد شد. شما در صورتی که از ارائه مدرک زبان معاف هستید که متولد کشورهای انگلیسی زبان مورد تایید اداره مهاجرت سه کشور فوق الذکر باشید، در غیر اینصورت می بایست مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه را ضمیمه مدارک خود کنید.

نمره زبان مورد نیاز در فرآیند مهاجرتی کانادا ظرف ۲۰ سال اخیر مرتب تغییر کرده است و هر چند سال یک بار نیز به روز رسانی و تجدید نظر می شود. نکته ای که درباره مدرک زبان باید در نظر داشته باشید آن است که به دلیل افزایش متقاضیان و افزایش نرخ ارز، دریافت این مدرک هر سال، سخت تر و گران تر می شود. لذا اگر قصد مهاجرت به کشورهای مهاجر پذیر انگلیسی زبان دارید، در اسرع وقت نسبت  به دریافت مدرک اقدام کنید. البته مدرک آیلتس ۲ سال و مدرک تافل اینترنتی ۵ سال اعتبار دارد.
در قضیه مهاجرت به کانادا، شما باید فرم خود اظهاری (express entry) را تکمیل کنید و این کار پس از ایجاد کد کاربری و رمز عبور و تعریف پروفایل رسمی در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا است. این فرآیند در سایت canada.ca انجام می شود و نیاز به آن است که شما زبان انگلیسی متوسط داشته باشید و با حوصله، راهنمای تکمیل اپلیکیشن و تقاضا را پر کنید. پس از تایید فرم خود اظهاری و دعوت شما به اپلای رسمی، شما می بایست مدارک خود را از جمله مدرک زبان، ضمیمه پروفایل کنید. شما نباید هیچ مدرکی را تا زمانی که اداره مهاجرت کانادا از شما درخواست نکرده است، به نشانی این اداره ارسال کنید.

مدارک زبان مورد قبول اداره مهاجرت کانادا

شما میتوانید هم برای زبان انگلیسی و هم زبان فرانسه، امتیاز مورد نظر را در فرآیند مهاجرت نیروی کار کانادا بدست آورید.
مدارک مورد قبول اداره  مهاجرت کانادا در سال ۲۰۱۸ میلادی برای مهاجرانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست به شرح زیر است:
تمام پرونده هایی که در گروه نیروی متخصص از یکی از 61 روش مهاجرت به کانادا اقدام می شود نیاز به مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسه یا هر دو) دارند. و بدون مدرک زبان امکان گرفتن اقامت از روش های نیروی متخصص نیست.

تاکید اداره مهاجرت کانادا CIC در مورد ارائه مدرک زبان بر این است که افراد در کانادا راحت تر کار پیدا کنند و بتوانند با جامعه کانادایی ارتباط برقرار کنند.

مبنای پذیرش دولت کانادا در مورد مدرک زبان:

تمام مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت کانادا در بخش انگلیسی یا فرانسه براساس CLB است که مخفف Canadian Language Benchmarks است. این معیار به چهار مهارت speaking-reading-writing-listening امتیاز می دهد.
این امتیاز از 1 الی 12 براساس شرح زیر است:

-          1 الی 4 : سطح ابتدایی

-          5 الی 8 : سطح متوسط

-          9 الی 12 : سطح پیشرفته

معمولا دو سازمان در مورد سطح دانش زبان انگلیسی/فرانسه به شما مدرک می دهند:
انگلیسی
https://www.ielts.org/

http://www.lefrancaisdesaffaires.fr/tests-diplomes/test-evaluation-francais-tef/tef-canada/

فرانسه
https://www.celpip.ca/test-locations-fees/

مدرک سلپیپ فقط در کانادا ارائه می شود ، در حالیکه آیلتس در تمام کشورها انجام می گیرد.

موسسه بهدخت راد سیستم  جدیدی رابرای شما طراحی نموده است که به راحتی مقدار نمره آیلتس یا تف خود را براساس CLB بسنجید  و در صورت نیاز زبان خود را بهمراه اساتید مجرب استانی بهبود داده و با این امکان دید بهتری در مورد مهاجرت به شما خواهد داد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های موسسه به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://www.behdokhtins.ir/ListCourse.aspx